Опубліковано

Рубін

Рубін — це дорогоцінний камінь, один з найбільш дорогих каменів, різновид корунду (червоні корунди — це рубіни, сині корунди — це сапфіри).

Колір: відтінки червоного — від яскраво-червоного до темно-червоного і навіть фіолетово-червоного. Твердість за Моосом: 9. Рубін за твердістю поступається тільки алмазу. Щільність: 3,97–4,05 г/см3.

Вважається, що рубін добре відомий людині ще з бронзового віку. В Індії їх називали царями дорогоцінних каменів і часто використовували у талісманах. Рубін став супутником королівських осіб і знаті.

Родовища рубінів є на всіх континентах, крім Антарктиди. Найбільш цінними вважаються рубіни, видобуті в Азії: Таїланді, Мьянмі та Шрі-Ланці. Також часто рубіни привозять зі Східної Африки: з Кенії й Танзанії.

Рубіну приписують здатність лікувати багато захворювань: від нежиті до хвороб хребта, також він має кровоспинні властивості та регенерує тканини.

Рубін підходить лідерам по своїй натурі — це камінь сильних і упорних людей, які готові боротися заради досягнення своїх цілей. А людям зіпсованим і марнославним рубін не помічник.

Рубін з давніх-давен вважається символом сили, краси, відданості вірі, гідності й хоробрості. На Сході він уособлював кохання, здоров’я, силу й життєву енергію. В Індії рубін був камінням Сонця.

Відрізнити натуральний рубін від синтетичного можна, наприклад, поклавши його в ємність з коров’ячим молоком — колір молока стане рожевуватим. Тріщини у справжньому рубіні зигзагоподібні й ніколи не сяють.

Рубін Sunrise вагою 25,59 карати в кільці від Cartier. Фото: аукціонний дім Sotheby’s