Опубліковано

Танзаніт

Танзаніт — це виключно рідкісний і дорогоцінний камінь силікатної групи. Офіційна назва мінералу — цоїзит. Танзаніт був відкритий у 1967 році, а назву отримав на честь місця його видобування.

Колір танзаніта варіюється від сапфірово-синього до насичено-фіолетового. Існують екземпляри жовтувато-коричневого кольору, але вони не користуються популярністю серед ювелірів. Камінь також має «александритовий ефект» — змінює колір в залежності від освітлення або навіть кута обзору. Твердість за Моосом: 6,5–7. Щільність: 3,35 г/см3.

В світі існує єдине родовище, де видобувають танзаніт. Розташоване воно в Танзанії, полблизу гори Кіліманджаро, і, за прогнозами спеціалістів, у найближче десятиліття може бути вичерпано.

Вартість танзаніту, як дуже цінного й рідкісного каміння, завжди була високою. В останні роки ціна на танзаніт складала близько 300 доларів за 1 карат ограненого каменю. А натуральні сині й фіолетово-сині камені коштують ще дорожче, ніж ті, що пройшли термічну обробку.

На цей камінь радять дивитися для зняття напруги очей й для позбавлення від головного болю.

Вважається, що танзаніт виступає в ролі духовного провідника. Якщо постійно носити прикраси з танзанітом, то це сприяє активізації прихованих здібностей організму, дозволяє зрозуміти сенс життя й відповісти на питання, які давно турбують все людство.

Танзаніт підійде підприємцям й усім, хто бажає покращити свій матеріальний стан. Вважається, что будь-хто, хто володіє прикрасою з танзанітом, буде щасливий і забезпечений, адже камінь «подбає» про це.