Опубліковано

Діамант на торгах Sothebys визнано найбільшим, але не найдорожчим

Дорогоцінний камінь визнаний найбільшим круглим діамантом серед тих, що коли-небудь виставлялися на аукціоні Sothebys.

Він має вагу 110,92 карата і огранований круглою огранкою. У той же час експерти відзначають, що ця тонко огранована коштовність не володіє ідеальною чистотою і кольором, отримавши категорію L (блідий коричневий) і VS1 (дуже маленькі включення). Однак не можна не відзначити бездоганну огранку і симетрію дорогоцінного каменю. У підсумку за оцінкою представників Sotheby’s вартість діаманта на аукціоні, який пройде в Нью-Йорку 17 грудня, може скласти від 4,2 до 6,2 мільйона доларів.

Але згаданий лот не стане найдорожчим на заході. Серед коштовностей, які пропонує будинок, з’явиться фантазійний яскраво-блакитний діамант вагою всього 5,69 карата. І його ціна може досягти 15 мільйонів доларів. Також за заявою аукціонного будинку, камінь має потенціал для повторної огранки, яка зробить його бездоганним.

«Ці дорогоцінні камені захоплюють своєю рідкістю, за ними з ентузіазмом полюють колекціонери і поціновувачі», – заявив керівник ювелірного підрозділу Sotheby’s в Північній і Південній Америці Гарі Шулер.

«Сотбіс» – один з найстаріших у світі аукціонних будинків. Спільно з аукціонним домом «Крістіс» займає близько 90% світового ринку аукціонних продажів коштовностей, антикваріату, і витворів мистецтва.