Опубліковано

Сапфір

Сапфір — це дорогоцінний камінь, один з різновидів корунду, був відомий ще давнім мешканцям Південно-Східної Азії.

Колір: всі, крім червоного. Зазвичай сапфірами називають темно-сині корунди, але в природі також зустрічаються сапфіри фантазійного забарвлення: жовті, оранжеві, зелені, безкольорові, рожеві сапфіри, блакитні та інших кольорів — всі вони мають одну й ту саму хімічну формулу, але відрізняються домішками. Насичено-синім кольором камінь зобов’язаний поєднанню титану й заліза в молекулярній структурі.

Твердість за Моосом: 9. Щільність: 3,95–4,00 г/см3.

Середня ціна за сапфір вагою від 2 до 5 каратів може складати до 900 доларів за 1 карат. Однокаратні камені гарної якості коштують до 700 доларів за карат. Сапфіри в 1 карат найкращої якості, т.з. – виключні, коштують вже по 3-4 тисячі доларів.

Найбільш багаті сапфірові родовища розташовані в Південно-Східній Азії: Таїланд, Мьянма, Китай, В’єтнам, в Індії, Австралії й на території США.

Найціннішими й найкрасивішими вважаються кашмірські сапфіри. Вони мають соковитий синьо-волошковий відтінок, не змінюють колір в залежності від освітлення й малопрозорі.

Сапфір — це камінь з дуже сильною, але спокійною енергетикою. Завдяки здатності пропускати крізь себе енергію та очищувати її, він часто використовується в процесі медитації. Сапфір є символом мудрості, справедливості, чистоти й духовності. Цей камінь утихомирює пристрасті, зміцнює дух і волю.

Сапфір дуже гарно підійде людям творчих професій, він допоможе розкрити свій талант на повну міру й відшукати нові неординарні рішення. Цей камінь покращує пам’ять і концентрацію.