Опубліковано

Тсаворит

Тсаворит — самоцвіт, рідкісний різновид яскраво-зеленого гранату, його іноді називають «африканським смарагдом». Відкритий наприкінці 1960-х і названий за місцем знахідки (національний парк «Цаво» і ріка Цаво в Танзанії). Достатньо дорогий ограночно-ювелірний камінь.

Тсаворит — це різновид ванадієвого гросуляра (гранату). Камінь може бути прозорим або напівпрозорим. Твердість за Моосом: 7–7,5. Щільність: 3,61 г/см3.

Колір: яскраво-зелений, іноді з жовтим відтінком. Колір та насиченість тсавориту залежать від кількості ванадія в ньому, рідкісні тсаворити можуть отримати своє забарвлення від хрому, який надає зеленого кольору смарагду.

Каміні частіше за все трапляються зовсім невеликого розміру, рідко досягают ввги у 5 каратів.

З моменту появи й до сьогодні основним родовищем тсавориту є територія Східної Африки, а точніше — Кенія й Танзанія. Наприкінці 1990 років камінь був також знайдений в Уганді.

Тсаворит заслужив славу справжнього поглинача негативної енергії. Також вважається, що тсаворит знімає втому й перенапругу, допомагає позбавитися безсоння й депрессії, стабілізує артеріальний тиск, позитивно впливає на органи зору, нервову систему, обмін речовин. Прикраси з тсаворитом рекомендується носити метеозалежним людям в періоди магнітних бурь. Відомий камінь також своєю користю у сімейних стосунках.