Опубліковано

День ювеліра: до них прикрас не існувало

31 січня в світі відзначають День ювеліра. Дата була обрана в зв’язку з тим, що саме в січні ювеліри реєструють свої клейма. Ця професія – одна з найдавніших, адже прикрашати себе люди любили завжди. Перші прикраси виготовляли з різноманітних підсобних матеріалів, що піддаються обробці примітивними інструментами того часу. Це могли бути намисто з черепашок, намиста з іклів, камінчики з діркою на шкіряній смужці.

Батьківщиною ювелірного мистецтва вважається Стародавня Греція. Тут вперше було проведено різьблення по каменю, з’явилися прикраси, виконані з дорогоцінних металів з самоцвітами. Твори древніх майстрів і зараз вражають красою та вишуканістю.

В Україні ювелірне ремесло почалося ще з часів Київської Русі. У нас широко використовували золоті і срібні оправи для каменів, а найдорогоцінніші камені вважали символом верховної влади. Ними інкрустували корону, скіпетр, жезл і державу. У прикрасах використовували дорогоцінні камені, перли, бурштин, самоцвіти. Дрібними перлинами було прийнято розшивати верхній одяг.

Тільки справжні майстри здатні з нерівного скельця або шматочка благородного металу створити твір мистецтва. І це майстри ювелірного бренду Sasho, які готові втілити в життя будь-яке ваше бажання.

До речі, першу виставку своєї продукції українські ювеліри провели в 1999 році в Києві. З цього часу, міжнародна спеціалізована виставка ювелірних виробів, дорогоцінних прикрас та аксесуарів «Ювелір Експо» стала традиційною. Так само традиційно участь в цьому форумі бере і ювелірний бренд Sasho.