Опубліковано

Один з найпрекрасніших діамантів світу продали за рекордну вартість

A model holds the “Archduke Joseph” historical diamond during a Christie’s auction preview in Geneva. Once part of the collection of the Archduke Joseph of Austria (1872-1962), the D color diamond, weighing 76,02 carats and mined at the legendary Indian Golkonda mine, is expected to reach between 15 million and 20 million US dollars at an auction on November 13 in Geneva. (Fabrice Coffrini/GettyImages)

На аукціоні Christie’s відбувся продаж століття. З молотка за 21 з половиною мільйон доларів пішов один з найбільших в світі діамантів під назвою “Ерцгерцог австрійський Йосиф». Остаточна сума перевищила очікування організаторів торгів. Стартову ціну встановлювали на рівні 15 мільйонів. Нинішня вартість діаманта в три рази вище, ніж та, за яку придбав коштовність її колишній власник у 1993 році. Ім’я нового власника «Діаманта імперії» не називають. Проте відомо, що він планує презентувати прикрасу музею.

Як відомо, Діамант імперії на 76 карат добули в шахті індійського міста Голконда, його подарували герцогу австрійському Йосипу на початку 20-го століття. Це один з найбільш цілісних діамантів такого розміру в світі.

Діамант імперії став топ-лотом щорічного аукціону коштовностей будинку Christie’s. Всього з молотка пішли двісті п’ятдесят прикрас. Загальна сума доходів від розпродажу склала 75 мільйонів доларів.