Опубліковано

Королівський синій діамант з 300 річною історією виставлений на торги

Грушовидний діамант важить 6,16 карат і має фантазійний темно сіро-синій колір. Він був створений з алмаза, знайденого на знаменитих шахтах Голконда в Індії.

Вперше його побачив світ, коли король Іспанії Філіп V подарував камінь своїй другій дружині, Єлизаветі Фарнезе в якості весільного подарунка. Після цього він протягом 300 років зберігався в колекціях королівських сімей Європи, і крім членів родин і королівських ювелірів, ніхто не знав про його долю.

Історія каменю досить багата: Королева Єлизавета передала діамант своєму синові Філіпу, герцогу Пармскому, чий син Фердинанд успадкував його і передав його своєму синові Луї I, королю Етрурії. Пізніше камінь перейшов у спадок онуку короля Людовика, Карлу II, який передав його герцогу Луккі. Той передав його своєму онукові Роберту I, останньому правлячому герцогу в Пармі, який привіз камінь з Італії до Австрії. Потім він встановив камінь в діадему, що належала його матері Луїзі Марії Терезі з Артуа. Після смерті Роберта I камінь перейшов до його сина Еліаса Бурбонського, герцога Пармського. Його дружина Марія Анна фон Габсбург і записала цю історію каменю.

До речі, завдяки своєму унікальному родоводу Farnese Blue – саме так називається камінь – входить в кагорту найважливіших історичних алмазів у світі. За попередніми оцінками аукціонного будинку Sotheby’s, ціна цього історичного діаманта на торгах може скласти від 3,7 до 5,3 мільйонів доларів США.

Як передпродажної підготовки, діамант Farnese Blue з’явиться на показах в Гонконзі, Лондоні, Нью-Йорку і Сінгапурі, а самі торги відбудуться в Женеві 15 травня.