Опубліковано

Пертский монетний двiр випустив злитки «РОЖЕВА ПАНТЕРА»

Пертський монетний двір, спільно з алмазодобувною компанією Rio Tinto, випустили колекційні платинові і золоті злитки з рожевими діамантами.

Колекційні злитки «Рожева пантера» представлені в двох виконаннях: 1 унція рожевого золота 91,67% і 1 унція платини 99,95%. Обидва варіанти злитка прикрашені двома рожевими діамантами, кожен по 0,8 карата. Колекція випущена обмеженим тиражем, всього 35 платинових злитків за ціною 10 тисяч 900 доларів США та 300 золотих злитків по 5 тисяч 446$. Крім цього, в Пертському монетному дворі анонсували, що в травні вони випустять злитки по 10 унцій кожна, в кількості всього 8 штук. Золото і платина, з яких виготовляються злитки, здобуті в цьому регіоні Австралії, а діаманти добули у знаменитому австралійському руднику Argyle.

Колекція присвячена мультиплікаційній заставці до фільму «Рожева пантера» 1963 року, яка розповідала про крадіжку рожевого діаманта неймовірної вартості.

На злитках зображений Пінкі, що бере зі стенду рожевий діамант, його хвіст обертається навколо злитка, на його реверс, на якому зображена спалах з рожевим діамантом, і сліди героя.