Опубліковано

Королівський діамант продали більше ніж за 6,5 мільйонів доларів

На аукціоні Sotheby’s в Женеві, 6,16 каратний синій діамант, який більше 300 років належав родині європейських монархів, був проданий за 6,7 мільйонів доларів.

Темно сіро-синій діамант грушоподібного огранювання, відомий як «Farnese Blue», вважається одним з найважливіших історичних діамантів, які перебувають в приватній колекції. Останній власник Farnese Blue, що виставив діамант на аукціон Sotheby’s, є одним з прямих нащадків Єлизавети Фарнезе.

До початку аукціону, камінь оцінювався в діапазоні від $3,5 до $5 млн, а на торгах, завдяки великій конкуренції в залі і по телефону, зміг значно перевершити цю оцінку, і був проданий за $6,7 млн. На жаль, покупець цього унікального діаманта, побажав залишитися анонімним.

В цілому, Женевські торги виявилися вельми успішними для Sotheby’s. Загальна виручка від аукціону склала більше $85 млн, п’ятнадцяти лотам вдалося перевершити позначку в 1 мільйон, а найдорожчим лотом аукціону, став білий діамант класичного круглого ограновування, вагою 51,71 карата, найвищого кольору D, з ідеальною чистотою і симетрією. Він був проданий за $9,25 млн.