Опубліковано

LUCAPA здобула 25-каратний жовтий алмаз на MOTHAE

Алмазодобувна компанія Lucapa Diamond планує продовжити життя рудника Mothae в Лесото, після того як здобула 25-каратний жовтий алмаз з перешийка.

Як повідомили в компанії, камінь був знайдений в перешийку, в тій частині родовища, яка не враховувалася в оцінці ресурсів. Крім нього при проведенні пробної обробки породи з цієї зони, був знайдений 6-каратний алмаз.

Нинішня оцінка ресурсів рудника Mothae, придбаного компанією в минулому році за 9 мільйонів доларів, становить 1 мільйон карат. За словами компанії, будівництво нової збагачувальної фабрики з рентген технологією виявлення алмазів XRT йде за графіком. Запуск фабрики і вихід її на комерційні обсяги видобутку запланований на другу половину року.

Так само в компанії повідомили, що на останньому алмазному тендері було продано 1632 каратА алмазів з рудника Lulo в Анголі. Загальна сума продажу склала 3 млн, а середня ціна продажу становила $1838 за карат. В цей продаж не був включений 46-каратний рожевий алмаз, добутий в цьому місяці на руднику.