Опубліковано

У Швеції викрали королівські корони

З кафедрального собору міста Стренгнес викрали корону короля Карла IX і його дружини королеви Христини. Відзначається, що пограбування було скоєно вдень 31 липня. За словами очевидців, двоє чоловіків з коштовностями вибігли з собору до моторного човна, що стояв на озері Малар, на якому вони зникли з місця злочину.

Корона була частиною похоронних регалій Карла ІХ, який був похований в соборі в 1611 році. Була також викрадена корона королеви Христини, яка померла в 1625 році. Створені в 17 столітті золоті королівські регалії були виставлені на показ публіці в спеціальних скляних вітринах, з яких і були викрадені зловмисниками.

Корона короля виготовлена ​​з золота і прикрашена сріблом та діамантами круглої і квадратної форм різних розмірів. Корона королеви також виконана із золота. Різниця в розмірі самого убору і в розмірі діамантів, якими вона інкрустована – всі вони менше 1 карата кожен. На думку фахівців, точну вартість збитку від крадіжки королівських корон неможливо оцінити через їх унікальність.

Як заявив представник поліції Швеції, правоохоронці проводять масштабну операцію і стежать за всіма напрямками, в яких могли сховатися грабіжники, але будь-яких зачіпок і підозрюваних у цій справі поки немає. У той же час, на думку експертів, вкрадені предмети буде важко продати, оскільки вони є унікальними, а тому ніхто не захоче тримати їх у себе.